Komunikat WGiE dot. rozgrywek młodzieżowych.

Niniejszy komunikat Wydziału Gier i Ewidencji K-PZPN określa zasady i tryb tworzenia składów poszczególnych lig w rozgrywkach młodzieżowych K-PZPN na sezon 2017/2018.

II – Junior Młodszy (kategoria „B”)

Drużyny, które w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 uczestniczyły w rozgrywkach Ligi Makroregionalnej zostaną wyznaczone do rozgrywek CLJ U-17.

Pierwszą ligę utworzą drużyny, które zajmą w Lidze K-PZPN Juniorów Młodszych miejsca 1-8 na koniec sezonu 2016/2017.

Drugą ligę utworzą drużyny, które zajmą w lidze K-PZPN juniorów młodszych miejsca 9-13 na koniec sezonu 2016/2017 oraz mistrzowie trzech z siedmiu grup klas okręgowych po rozegraniu spotkań barażowych.

Trzecią i czwartą ligę utworzą pozostałe zespoły zgłoszone do rozgrywek. Zespoły te zostaną rozmieszczone w grupach terytorialnych liczących po sześć do ośmiu zespołów. Przydział do trzeciej i czwartej ligi nastąpi na podstawie miejsc zajętych w klasach okręgowych w sezonie 2016/2017.